top of page

Відгук на Doctor Who: A Brief History of Time Lords

Ярослав Назаренко

Оновлено: 30 лист. 2024 р.



Беручись за Doctor Who: A Brief History of Time Lords треба знати дві речі: це лорбук у вигляді художки що виданий він був у 2017 році. Тобто покриває собою лише еру Моффата та Дванадцятого Доктора і то не всю.


Взагалі, читати щось лорне по Доктору завжди весело, якраз виходячи з того, що з кожним приходом нового шоуранера в нас змінюється канон, а то і не раз, і не два. Тож лорні книжки по Доктору довго "не живуть" і використання їх як останньої інстанціїї ідея погана, але використовувати як джерела — все ж можна, але треба мати розуміння, а деколи ще й вміння, аби поєднати наявну в книжці інформацію з більш сучасним лором. Бо нема в Докторі стабільного лору, змиріться з цим.


До прикладу: події Темних часів в цій книжці з очевидних причин не враховують подій в Time Lord Victorius (бо між виходом книжки та початком Time Lord Victorius три роки різниці). Але, правди заради, Темні часи описані в цьому видання доволі не глибоко і, я б сказав, навіть побіжно, так само як і етап становлення суспільства Володарів Часу. Що, варто визнати, є ну прям дуже гарним рішенням.


В основу суспільства володарів часу Стів Трайб ставить Рассилона, ну, бо тільки до нього в лорі нема питань, і не торкається існувань Улісса чи Іншого. Питання природи регенерацій так само не підіймається, і "слава богу", бо і до подій Timeless Child, яку всі критикують за зміну природи регенерацій, в нас існувало 3-4 варіанти її походження.


Власне Трайб дуже гарно працює з наявними протиріччями в каноні. Доволі часто він намагається просто уникати подібних тем, трохи зміщуючи акценти (як акцент лише на Рассилона), або цікаво сплітає ці розбіжності в цілісну картину. До прикладу, автор дуже гарно робить кивок в сторону Шади і проговорює підстави легального існування в лорі і подій оригінального відновленого епізоду/романізації з Четвертим Доктором, і вебкасту з Восьмим Доктором.


Ще однієї річчю в питанні уникнення протиріч є те, що Трайб в принципі намагається центруватись виключно на екранних подіях, ігноруючи всі допоміжні медіа. І це дійсно забирає потребу розбиратись в розбіжностях, бо часто корінням вони йдуть з книжок, котрі виходили в The Wilderness Years. Але з іншої сторони, я не люблю таке уникання в лорбуках по Доктору, бо допоміжні медіа прям дуже помітно розвивають (або швидше раніше розвивали) бекґраунд серіалу і викидання їх за борт є спірним рішенням. Саме тому, наприклад, ніде в цій книжці не згадана Війна на небесах з книжок про Восьмого, що виходили в BBC Books, або першої часової війни з коміксів, які писав Алан Мур для Doctor Who Magazine.


Але чесно зараз це видання краще читати не так з лорних, а як з естетичних міркувань. Бо оформлення та дизайн у Doctor Who: A Brief History of Time Lords просто шикарні. Починаючи оформленням самого блоку та тексту і закінчуючи художнім обробленням сцен з серіалу та абсолютно шикарних ілюстрацій, створених під цю книжку.


У висновку це веселе, цікаве та доволі швидке чтиво, котре освіжить вам пам'ять, порадує око і, може, навчить чогось нового з лору. Але набуті знання краще потім буде перевірити та за потреби оновити)



17 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


© 2024-2025 Ми застрягли у ТАРДІС​

Powered and secured by Wix

Наш подкаст та сайт ніяк прямо не пов'язаний з BBC.

Ми застрягли у ТАРДІС є фанатським проєктом.

Doctor Who is ©BBC.

bottom of page